Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Дата: 28 січня 2020 о 17:40, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:39
Автор: Мороз Н. П.

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

за 2018-2019 н.р.

Освіта ХХІ століття - це освіта для людини. Її стрижень - розвиваюча, культуротворча домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв'язання проблем, прагне змінити на краще своє життя і життя країни.

Сучасна школа покликана розвивати особистість дитини через виявлення її можливостей і здібностей, формувати ключові компетентності, виховувати національно свідому, демократичну особистість.

ЗОШ І-ІІ ступеня с.Шкроби – заклад освіти з правом юридичної особи, що забезпечує потреби громадян у базовій середній освіті. Свою освітню діяльність здійснює відповідно до Статуту, який затверджений рішенням Старовижівської районної ради від 04.09.2015 року № 51/68, погоджений відділом освіти Старовижівської РДА, зареєстрований 02.12.2015 року; на основі ліцензії серії ЗО № 030943, виданої управлінням освіти Волинської ОДА 01.09.1996 року, довідки АБ № 198822 з Єдиного Державного реєстру підприємств та організації України (ЄДРПОУ), свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 447571, має ідентифікаційний код № 23017747.

Керуючись у своїй діяльності Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Державними стандартами початкової, базової та повної загальної середньої освіти, іншими законодавчими актами України, керівництво та педагогічний колектив закладу спрямовували свою діяльність на реалізацію місії школи:

  • забезпечення якісної освіти дітей шкільного віку;
  • створення умов для гармонійного розвитку їх талантів, здібностей та компетентностей відповідно до вікових та індивідуальних особливостей і потреб;
  • розвиток самостійності, творчості та допитливості;
  • формування загальнолюдських цінностей.

Освітній процес у 2018-2019 навчальному році було організовано відповідно до освітніх програм для 1-4, 5-9 класів, схвалених педагогічною радою закладу від 29.08.2018 року (протокол № 7),  навчальних планів та плану роботи школи на 2018-2019 н.р.

Школа надає освітні послуги: державний стандарт. Мова навчання – українська.

Заклад укомплектований кадрами. Педагогічний колектив налічував 10 чоловік. Розстановка педагогічних працівників здійснювалася відповідно до фахової освіти. Навчальні дисципліни викладають в основному спеціалісти, крім музичного та образотворчого мистецтва, інформатики.

Протягом навчального року педагогічні працівники підвищували свою професійну майстерність шляхом самоосвіти, участі у шкільних та районних методичних заходах, проходження курсів підвищення кваліфікації при ВІППО. Вчителі 1 класу Рябчук Б.В., Павлович С.В.(вчитель німецької мови), Наумук П.П. (вчитель фізичної культури) пройшли онлайн-курси на платформі «Edera», тренінгові заняття при ВІППО. Вчителів, що підлягали черговій атестації у 2018-2019 н.р., не було.

Педагогічні працівники закладу – активні учасники районного конкурсу методичних доробок «Творчі сходинки педагогів Волині», впроваджують в практику інноваційні технології. Протягом навчального року вчителі школи працювали над вирішенням таких завдань:

  • підвищення якості освітніх послуг відповідно до державних освітніх стандартів;
  • забезпечення права дітей на вибір видів і форм діяльності, створення оптимальних умов для самореалізації кожного здобувача освіти;
  • забезпечення відкритої, прозорої і зрозумілої для учнів та їх батьків системи оцінювання навчальних досягнень з кожного предмету;
  • діяльність учасників освітнього процесу на засадах педагогічного партнерства;
  • формування освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;
  • забезпечення комфортних і безпечних умов для навчання та праці;
  • формування та реалізація політики академічної доброчесності;
  • формування оновленої внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • зміцнення і раціональне використання матеріально-технічних, кадрових, фінансових та управлінських ресурсів.

У 2018-2019 н.р. педагогічний колектив завершив роботу над реалізацією науково-методичної проблеми «Формування успішного освітнього середовища в сільській школі через розвиток творчих здібностей учнів». Згідно плану були проведені засідання педагогічної ради, заняття семінару-практикуму, інструктивно-методичні наради, наради при директору, відкриті навчальні заняття та позакласні заходи. Педагоги школи – активні учасники районних методичних заходів: семінарів, творчих груп, науково-практичних конференцій. Проте в минулому навчальному році жоден вчитель не взяв участі у конкурсі «Вчитель року» (хоч в цьому напрямку ми мали хороші результати: вчителі Мороз Л.В., Наумук П.П., Шовкова О.С.). 

У закладі освіти навчалося 29 здобувачів освіти: 1-4 класи – 11, 5-9 класи – 18. Середня наповнюваність – 4 учні. Школа малокомплектна. За інституційною формою здобуття загальної середньої освіти навчались діти 1, 5-7 класів. Учні 2-4, 8-9 класів – за індивідуальною формою навчання (менше 5-ти учнів у класі).

У закладі вчасно проводиться облік дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, звірені списки дітей до 18-ти років на території обслуговування. Налагоджена система контролю за відвідуванням учнями навчальних занять. Зменшилась кількість пропусків без поважних причин. Наявні документи, що підтверджують пропуски з поважних причин: довідка від сімейного лікаря або пояснення батьків. Результати контролю аналізуються класними керівниками, адміністрацією школи на загальношкільній лінійці, батьківських зборах, раді профілактики, за потреби – на нараді при директору.

За підсумками 2018-2019 н.р. учнів 1 класу й одну ученицю 2 класу оцінено вербально, 22 учні 3-9 класів атестовані і переведені до наступних класів. Дві учениці 5 і 8 класів нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні». Один учень закінчив 9 клас і отримав свідоцтво про базову середню освіту. На кінець навчального року учні 3-9 класів мають такі рівні навчальних досягнень:

  • високий рівень – 2 (9.1 %)
  • достатній рівень – 5 (22.7 %)
  • середній рівень – 13 (59,1%)
  • початковий рівень – 2 (9.1%)

Результати свідчать про перевагу середнього рівня. Окремі учні достатнього рівня навчальних досягнень мають з 1-2 предметів бали середнього рівня (математика, німецька мова, географія).

У 4, 9 класах навчалося по одному учневі. Результати підсумкових контрольних робіт, державної підсумкової атестації свідчать, що ці учні в основному підтвердили поточні та семестрові бали. Проте результати підсумкових контрольних робіт у 5-9 класах, річне оцінювання свідчать про:

  • відсутність в окремих учнів систематичної підготовки домашніх завдань, контролю з боку батьків;
  • недостатню роботу педагогів з формування у здобувачів освіти навичок самостійної роботи та вміння застосовувати набуті знання на практиці, нестандартних ситуаціях, при виконанні творчих завдань та завдань підвищеної складності;
  • недостатньо налагоджену систему оцінювання навчальних досягнень учнів з окремих предметів.

Педагогічному колективу слід:

  • підвищити роль системи формувального оцінювання;
  • формувати у  здобувачів освіти відповідальне ставлення до результатів навчання;
  • використовувати прийоми самооцінювання та взаємооцінювання учнів.

Школа вже декілька років поспіль не бере участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад через відсутність 7-9 класів. Проте діти активні учасники різноманітних інтерактивних конкурсів (природничий конкурс «Колосок», «Історик. Юніор»). Учні мають хороші здобутки і на районних конкурсах:

  • ІІ етап Всеукраїнського конкурсу юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні»:

Номінація «Вишневі усмішки» (очний) - ІІІ місце (Шкаран С.,  7 кл., Кобук М.,6 кл.) – вчитель Мороз Л.В.

Номінація «Веселий пензлик» (заочний) - І місце (Тюрін Д., 6 кл.) – вчитель Ковальчук Н.С.

  • «Новорічна композиція» - І місце (Гейко С., 1 кл.) – вчитель Рябчук Б.В.
  • ІІ етап огляду художньої самодіяльності (номінація «Художнє читання») – І місце (Шкаран С., 7 кл., Сіончук Д., 6 кл.) – вчитель Мороз Л.В.
  • ІІ етап конкурсу юних читців, присвячений дню народження Лесі Українки – ІІ місце (Шкаран С., 7 кл.) – вчитель Мороз Л.В.

Приємно відмітити результативну участь учнів школи в районному огляді художньої самодіяльності. Члени журі відмітили масовість, оригінальність, креативність виступу. Школярі – активні учасники художньої самодіяльності на сцені Соколищенського сільського клубу. Хороші відгуки батьків та громадськості мали виступи дітей на святкуванні днів села Шкроби, Соколище. Беруть участь вихованці і в культурних заходах сусідніх сіл: Солов’ї, Грабово, Сереховичі.

Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за державними програмами. За рахунок варіативної складової навчального плану, за бажанням батьків у 5-7 класах вивчався курс «Основи християнської етики», у 6-7 кл. – факультативний курс «Орфографічний практикум» з української мови, у 5, 8 кл. – факультативний курс «Логічними стежками математики».

У школі функціонує комп’ютерний клас, в якому наявні 5 комп’ютерів, 2 ноутбуки, 2 проектори, 2 екрани, 1 БФП. Це дає можливість педагогам впроваджувати в практичну діяльність сучасні ІКТ. Проблемою залишається відсутність мережі Інтернет, через що важко налагодити роботу шкільного сайту, який би забезпечував відкритість і прозорість роботи закладу освіти.

Виховна робота здійснювалась відповідно до програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді, згідно напрямків виховної роботи.

Протягом 2018-2019 н.р. були проведені такі загальношкільні виховні заходи:

  • Свято Першого дзвоника, перший урок на тему «Я громадянин України – європейської країни» (Шовкова О.С., класні керівники);
  • Традиційним стало щорічне проведення Олімпійського тижня, Олімпійського уроку (Наумук П.П.);
  • тематичний захід «Дзвін миру» (Шовкова О.С., класні керівники);
  • день туризму (Наумук П.П., класні керівники);
  • святкові вітання з Днем працівника освіти (Шовкова О.С.);
  • день села (Мороз Л.В.);
  • тематичні години «Козацька слава України» (класні керівники);
  • веселий осінній ярмарок (класні керівники);
  • написання радіодиктанту національної єдності в рамках Дня української писемності та мови (Мороз Л.В., Ковальчук Н.С.);
  • тематичний урок «Запалимо свічки… Згадаємо той час» до Дня Гідності та Свободи (Томчук О.М.);
  • поминальна свічка «Допоки пам’ять в серці не згасає» (Шовкова О.С.);
  • участь у Всеукраїнській акції «Запалимо свічку пам’яті»;
  • години спілкування «Ми обираємо здоров’я» (класні керівники);
  • свято «Українська армія – гордість українського народу», спортивні змагання до Дня Захисника Вітчизни (класні керівники, Наумук П.П.);
  • Андріївські вечорниці «Ішов Гриць з вечорниць…» (Ковальчук Н.С.);
  • святковий ярмарок до Дня Святого Миколая (класні керівники);
  • конкурс новорічних композицій (Ковальчук Н.С., класні керівники);
  • свято «Новорічна казка» (Шовкова О.С.);
  • музично-тематична композиція «Це моя Україна, це моя Батьківщина, що як мама і тато одна» (Мороз Л.В.);
  • урок мужності «Крути: подвиг і трагедія» (Томчук О.М.);
  • День пам’яті Героїв Небесної Сотні (класні керівники);
  • конкурс читців творів Лесі Українки (Мороз Л.В., Ковальчук Н.С.);
  • спільний захід із сільським клубом до  свята 8 Березня (Мороз Л.В.);
  • Шевченківські дні (Мороз Л.В., Ковальчук Н.С.);
  • лінійка-реквієм «Дзвони Чорнобиля» (Шовкова О.С.);
  • виставка писанок, мальованок, вишиванок «Рукотворне диво» (Ковальчук Н.С.);
  • свято «Прощавай, Букварику!» (Рябчук Б.В.);
  • урочистості до Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги  «Хвилина мовчання – пекуча й терпка» (Шовкова О.С.);
  • флешмоб «Рідна школа вишивана» до Дня вишиванки (класні керівники);
  • свято Останнього дзвоника (Шовкова О.С.).

Протягом навчального року проведено тематичні тижні права, дорожнього руху, БЖД, з протидії булінгу; тематичні дні туризму, здоров’я, сміху, доброти, довкілля, Землі; акції «Сюрприз», «Шануймо старість», «Трудові операції», «Годівничка», «Дерево в шкільному саду», «Чисте довкілля», «Обеліск».

Згідно плану проводилась профілактична робота серед неповнолітніх. Питання превентивного виховання було предметом обговорення на засіданні ради профілактики, батьківських зборах.

Виховна робота з учнівським колективом проведена на належному рівні. План роботи реалізований, проведено основні виховні заходи та ключові справи. Активну участь у цих заходах брали практично всі здобувачі освіти.

Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу здійснювалося відповідно до нормативно-правових вимог. Працівники школи пройшли медичні обстеження у серпні 2018 року згідно затвердженого графіка. Допуск до роботи зафіксований у санітарних книжках встановленого зразка. Огляди працівників школи проводили за рахунок держбюджету і вибірково за власні кошти, про що було повідомлено завчасно.   

Учні 1 класу проходили медичне обстеження у червні 2018 року на базі Старовижівської ЦЛ. Решту дітей обстежували медичні працівники Сереховичівського медичного закладу в листопаді 2018 року. Відповідно до результатів медичного огляду дітей та на підставі довідок сімейних лікарів у школі сформовані і затверджені списки учнів основної, підготовчої та спеціальної груп для занять фізичною культурою на навчальний рік. Ці списки доведені до відома вчителів та батьків. звільнених від занять фізичною культурою не було, за винятком тимчасових звільнень окремих учнів.

Листки здоров’я у класних журналах вчасно заповнені класними керівниками згідно вимог.

Кухар шкільної їдальні проходила медичний огляд двічі на рік (серпень, січень), протипоказань немає, допуски наявні.

Важливим аспектом збереження здоров’я дітей є створення умов для безпечного і якісного харчування. Організація харчування регламентується Законом України «Про освіту» (ст.25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), Постановою КМУ від 22.11.2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим МОЗ України, МОН України від 01.06.2005 р. № 242/329 та іншими нормативними документами.

Питання організації харчування є щорічно предметом обговорення на загальношкільних батьківських зборах у вересні. Двічі на рік були видані накази по школі «Про організацію харчування дітей у І семестрі 2018-2019 н.р.», Про організацію харчування дітей у ІІ семестрі 2018-2019 н.р.». Цим наказом призначена особа, відповідальна за організацію харчування дітей (п.20 Порядку про організацію харчування дітей  у навчальних та оздоровчих закладах), затверджений склад групи громадського контролю за станом харчування учнів.

Всі здобувачі освіти 1-9 класів були охоплені харчуванням. Діти пільгових категорій 1-4 класів харчувалися за рахунок бюджетних коштів, решта дітей – за кошти батьків. Продукти харчування для дітей пільгових категорій постачались на харчоблок централізовано. З метою здешевлення вартості сніданків батьки забезпечили їдальню овочами, сухофруктами, та іншими продуктами харчування з обов’язковою наявністю супроводжуючих документів.

На харчоблоці працює один кухар на 0.5 ставки. Ведеться відповідна документація: затверджене Держпродспоживслужбою двотижневе меню, щоденне меню, наявні технологічні картки приготування страв, бракеражні журнали готової та сирої продукції. Налагоджено чергування вчителів та учнів згідно затвердженого графіка. Здійснювався щоденний контроль за збереженням, приготуванням і реалізацією продуктів харчування, дотриманням санітарного стану на харчоблоці, особистої гігієни кухарем. Відповідно вимог зберігаються пробні порції. Харчоблок забезпечений технологічним та холодильним обладнанням, необхідною кількістю кухонного і столового посуду, холодною і гарячою проточної водою, дезінфікуючими та миючими засобами. Потребують заміни столи на кухні та в обідньому залі, хоч неодноразово зверталися з цією проблемою у відділ освіти. Були зауваження з приводу цього з боку санстанції, Держпродспоживслужби.

Скарг на роботу їдальні, зокрема кухаря, з боку батьків та учнів не було.

Школа забезпечена законодавчо-нормативними документами з ОП та БЖД. Наявна відповідна документація щодо стану утримання приміщень закладу освіти: паспорт санітарно-технічного стану установи, акт-готовності школи до нового навчального року, укладено договір з працівником ФАПу с.Соколище про медичне обслуговування учнів під час освітнього процесу. У школі розроблено локальні нормативні акти. На належному рівні проводилися вступні, первинні, цільові інструктажі.

Системно здійснювався контроль за дотриманням вимог з ОП та БЖД як здобувачами освіти, так і працівниками освіти. На початку навчального року були оформлені відповідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах підвищеної небезпеки. Наказом по школі призначений відповідальний за організацію роботи з ОП та БЖД, затверджений склад служби ОП, сплановані заходи. Вчителі фізики, хімії, інформатики, біології, фізичної культури згідно вимог проводили інструктажі з БЖД перед початком практичних чи лабораторних робіт.  Наявні відповідні журнали реєстрації інструктажів. Перед виходом на канікули класні керівники проводять в учнівських колективах дні БЖД. Проводилось навчання з ОП та БЖД, пожежної безпеки, відпрацьовувався план евакуації у разі НС. Випадків травматизму побутового та виробничого характеру протягом навчального року не було.

На належному рівні виконувалися заходи щодо здійснення санітарно-гігієнічного режиму в школі, профілактичних медичних оглядів учнів, здійснення контролю за проведенням уроків фізкультури та трудового навчання.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися на нарадах при директору, на загальношкільних та класних батьківських зборах.

Відповідно плану заходів проводилась робота з протидії булінгу (цькуванню), безпечного користування Інтернетом:

  • загальношкільні батьківські збори

«Про попередження насильства та жорстокості в сім’ї, дитячому колективі» (вересень);

«Про протидію булінгу» (квітень);

  • тематичні уроки «Хто може стати жертвою булінгу», «Кібербулінг або агресія в Інтернеті» (листопад, березень);
  • оформлено інформаційний куточок для батьків та здобувачів освіти;
  • інструктивна нарада «Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в шкільному середовищі».

Управлінська діяльність здійснювалась через реалізацію управлінських функцій, до яких відноситься планування, організація, координація, контроль, регулювання (корекція), облік та аналіз. У загальну систему управління якістю освітньої діяльності в школі інтегрована внутрішня система забезпечення якості освіти. Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у закладі розроблено на підставі ст.41 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VІІІ і затверджено на засіданні педагогічної ради (протокол № 1 від 04.01.2019 р.).

У закладі забезпечено систему планування: стратегія розвитку, план роботи школи, план внутрішнього контролю, календарно-тематичне планування педагогічних працівників, плани виховної роботи класних керівників, наявні усі нормативно-правові документи, що регламентують його діяльність. Керівництво школи використовує такі види контролю:

  • за етапами навчання: стартовий, рубіжний, підсумковий;
  • за часовою залежністю: поточний, випереджуючий;
  • за частотою процедур: разовий, періодичний, систематичний.

Протягом навчального року вивчався стан викладання німецької мови, історії, стан виконання навчальних планів та програм, освітніх програм, стан відвідування учнями навчальних занять, нормативність проведення ДПА в 4, 9 класах. Здійснювався контроль за організацією і проведенням навчальних занять з учнями, які навчаються за індивідуальною формою. Згідно плану внутрішнього контролю проводилась перевірка стану ведення учнівських щоденників, зошитів для класних та контрольних робіт, класних журналів, стану дотримання ОП та БЖД. Двічі на рік проводилися директорські контрольні роботи. Аналіз результатів внутрішнього контролю знаходив відображення у рішеннях педагогічних рад, нарад при директору, відповідних наказах по школі.

Розбудовуючи внутрішню систему забезпечення якості освіти, адміністрація школи намагається керуватися такими принципами: дитиноцентризм, автономія закладу, цілісність системи управління якістю, постійне вдосконалення, вплив зовнішніх чинників, гнучкість й адаптивність. При визначенні компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти заклад застосовує підхід, запропонований МОН України для оцінювання якості освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі освіти, де виокремлено чотири напрями:  

  1. Освітнє середовище.
  2. Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти.
  3. Система педагогічної діяльності.
  4. Система управлінської діяльності.

Фінансування потреб школи проводилося централізованою бухгалтерією відділу освіти, культури, молоді та спорту Старовижівської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалися виплати авансу, заробітної плати, винагороди педагогічним працівникам школи. З метою проведення поточного ремонту школи відділ освіти, культури, молоді та спорту забезпечив фарбою та іншими матеріалами на суму  3661 грн. Поточний ремонт класних кімнат проводився силами батьків, в ході якого було використано кошти на суму 2800 грн. Для створення відповідного освітнього середовища учнів 1 класу у 2018-2019 н.р. (оснащення кабінету новими сучасними меблями, дидактичними засобами навчання, комп’ютерним обладнанням) було виділено понад 30000 грн.

Заклад освіти вчасно був підготовлений до початку нового 2019-2020н.р. В найближчій перспективі заміна вікон в кабінетах фізики, інформатики, бібліотеці на енергозберігаючі за рахунок спонсорських коштів до 01.01.2020 року, підключення мережі Інтернет. Проблемним залишається питання заміни огорожі, вікон та дверей у спортивному залі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.